Časté otázky

V tejto časti nájdete zoznam otázok, s ktorými sa stretávame najčastejšie. Ak tu nenájdete to, čo zaujíma Vás, radi Vašu otázku zodpovieme prostredníctvom emailu.

Aké možnosti odberu ponúkate a aké sú poplatky za poštovné a balné?
Všetky informácie týkajúce sa spôsobov odberu a ceny poštovného možno nájsť v časti Poštovné.

Ak si chcem objednať knihu, musím sa zaregistrovať?
Nie, registrácia je dobrovoľná, ale poskytuje Vám rôzne výhody. Prosím prečítajte si Výhody registrácie, kde nájdete viac informácií.

Ako rýchlo po objednaní budem mať knihy doma?
To záleží na Vami zvolenej metóde odberu. Ak sa rozhodnete pre osobný odber, budeme Vás kontaktovať, aby sme sa dohodli na najbližšom možnom termíne, ktorý Vám vyhovuje. Ak si zvolíte doručenie poštou, Vaše knihy budú odoslané do 2 pracovných dní od prijatia objednávky (platba na dobierku), resp. ihneď po obdržaní potvrdenia o prijatí platby (platba kartou, bankovým prevodom, alebo cez PayPal).

Kde si môžem objednané knihy vyzdvihnúť osobne?
Objednané knihy si môžete osobne vyzdvihnúť na Ožvoldíkovej č. 4 v bratislavskej Dúbravke (mapa), po dohodnutí presného času telefonicky alebo cez email. V prípade objednania väčšieho počtu kníh, je možné dohodnúť stretnutie aj na inom mieste v rámci Bratislavy.

Prijímate objednávky zo zahraničia?
Áno, avšak pri objednávke zo zahraničia je potrebné rátať so zvýšenými nákladmi na dopravu podľa aktuálneho cenníka poštových služieb danej krajiny.

Aké možnosti platby sú dostupné?
Všetky informácie týkajúce sa spôsobov platby možno nájsť v časti Platobné možnosti.

Predávate knihy aj priamo?
Príležitostne výber z naših kníh ponúkame na vybraných podujatiach. O všetkých výjazdoch tohto typu Vás budeme v dostatočnom predstihu informovať na našom blogu.

Ako často pridávate do ponuky nové knihy?
Každý týždeň. Každý víkend pridáme do ponuky 11 novývh kníh. Okrem toho budeme výnimočne jednorázovo pridávať aj väčšie počty nových kníh. Posledné pridané tituly nájdete vždy v sekcii Čerstvo pridané. Všetky knihy, ktoré vidíte v ponuke máme na sklade a sme schopní ich odoslať okamžite.

Vykupujete knihy?
Áno, samozrejme. V prípade, že máte na predaj knihy v angličtine, neváhajte nás kontaktovať. Ponúkame protihodnotu v podobe kníh z našej ponuky, alebo hotovosť, v závislosti od počtu kníh, ich stavu a tomu, či sa hodia do našej ponuky. Viac informácií v časti Vykupujeme knihy.

Môžete mi zohnať konkrétne knihy?

Našu ponuku tvoria hlavne použité knihy, ktoré dopĺňame z rôznych zdrojov. Náš výber je teda obmedzený aktuálnou ponukou. Ak ale hľadáte konkrétny titul, vydanie, alebo autora, napíšte nám a my sa posnažíme knihu zohnať.

V akom stave sú knihy?
Knihy označené ako nové, sú úlne nové (nečítané).

Použité knihy: pri detailnom náhľade knihy nájdete pri každom titule aj kolonku stav, hodnotenú na stupnici od 1 do 5. Knihy s hodnotením 5/5 nesú len minimálne známky použitia, pri knihách označených hodnotením 4/5 sú už badateľné známky opotrebovania, knižky označené 3/5 sú výraznejšie opotrebované, prípadne majú poškodenú väzbu, obálku, alebo do nich bolo písané. Stav knihy má vplyv aj na cenu, za ktorú ju ponúkame.

Predávate len anglické knihy, alebo aj knihy v iných jazykoch?
Našim cieľom je kvalitná ponuka kníh v angličtine. V ponuke máme ale aj menší výber kníh v nemeckom jazyku.