Náš príbeh

Knihy v angličtine sme začali ponúkať od septembra 2011 cez náš eshop 11th Floor Books a vo februári 2016 sa nám podarilo otvoriť aj kamenné kníhkupectvo s kaviarňou Eleven Books & Coffee. Okolnosti nás donútili Eleven Books & Coffee zatvoriť ku koncu júna 2020.

Knihy a čítanie sú pre nás stále vášňou a naše kníhkupectvo je pre nás prácou snov. Preto sme sa rozhodli využiť skúsenosti z posledných desiatich rokov, ale zároveň priniesť aj niečo nové. Desať rokov po spustení 11th Floor Books sme preto predstavili jeho vynovenú verziu – Eleven Books & Books.

Našim cieľom je vytvoriť miesto, ktoré je oslavou knižnej kultúry – vedomostí a inšpirácie, ktoré čítanie poskytuje, pôžitku z listovania a vône kníh, pocitu naplnenia spojeného s tvorivým procesom a písaním. Všetky naše aktivity sa budú točiť okolo kníh, preto sme k Eleven pridali Books & Books.

Keep calm and read on!

Ivan & Sonja

P.S. Ak máte akékoľvek otázky, nápady na spoluprácu alebo vylepšenie našich služieb, chceme o tom vedieť. Napíšte nám.

"This is a place of mystery, Daniel, a sanctuary. Every book, every volume you see here, has a soul. The soul of the person who wrote it and of those who read it and lived and dreamed with it. Every time a book changes hands, every time someone runs his eyes down its pages, its spirit grows and strengthens."

— Carlos Ruiz Zafón, The Shadow of the Wind